Gruaja shkon te ble 3kg patate por si beson syve cfare gjen brenda ne qese

Një familje zbuloi gjarper që lëvizte nga qesja me patate e sapoblerë.

Në fillim blerësi e ngatërroi krijesën me një rrënjë të trashë patate. Britmat mbushën shtëpinë pasi vunë re zvarranikun – dhe të gjitha planet për një darkë të shëndetshme me patate të pjekura u shkatërruan.

Familjarët shprehen: “Të dielën, ne kishim planifikuar të bënim një darkë me së bashku dhe filluam të përgatiteshim herët në mëngjes. E nxorëm qesen me patate nga dollapi gati për të përgatitur tavën dhe aty filloi tmerri”.

Ata gjetën nje gjaper, i cili në fakt ishte brenda qeses me patate që kishin blerë 370 £ si porosi në internet.

Sipas The Wildlife Trusts, neperka mund të gjenden në zona të nxehta, livadhe me bar, skaje pyjore dhe si edhe vende ku ata mund të gjejnë jovertebrorë për të ngrënë por në zona me diell ku të bëjnë banja dielli.”.

Gjigandi i industrisë që atëherë u ka kërkuar falje klientëve të mërzitur dhe e quajti përvojën e hidhur një “përvojë të rrallë dhe unike” shiko.news