Māsakroi nënën me thikë, autori: Kam vrārë 2 mijë vetë, por s’më beson njeri

Arsen Dani, 62-vjeçari që një ditë më parë ma sakroi me th ikë nënën e tij, Gjylije Dani ka dhënë dëshminë paraprake para hetuesve.

62-vjeçari i cili ka probleme të shëndetit mendor ka deklaruar:

“Kam vr arë 2 mijë vetë s’më beson njeri, vr ava nënën time dhe ma besuan”.

Pas vr asjes së kryer brenda apartamentit ku jetonin ne lagjen “Besëlidhja” të qytetit te Lezhës, 62-vjeçari po mbahet në dhomat e paraburgimit të komisariatit të Lezhës.

Kujtojmë se ngjarja e rëndë ndodhi mesditën e djeshme rreth orës 14:30 minuta. Kanë qenë fqinjët ata që kanë dëgjuar zhurmën dhe të bërtiturat e viktimës dhe kanë njoftuar policinë. Kur kjo e fundit ka shkuar në vendngjarje, 62-vjeçari iu ka hapur derën dhe është arr estuar pa bërë rezistencë.

Dani kishte probleme të shëndetit mendor, por nuk kishte qenë problematikë për fqinjët apo për komunitetin. Në fillim ai ka debatuar me nënën ish-arsimtare dhe pastaj e ka ma sakruar me th ikë,