Si ti largoni pergjithmonë milingonat nga kuzhina juaj

Me ardhjen e veres milingonat fillojne dhe shumohen dhe me pas gjejne hapsira per te perfunduar ne shtepitë e banuara per te ngren ushqim.

Por ekspertet japin rekomandime se si ti largoni milingonat nga kuzhina kuaj.
Ekpertet bejn thirrje qe te pastroni mbetjet e ushqimeve kur bien ne toke pasi kjo gje do ti terheq miliongonat dhe ta mbani shtepine sa me te paster.

Ne vendin ku kalojne milingonat duhet te hidhni llum kafe dhe kjo do te bej qe ata te largohen.

Menyra me e lehte per ti larguar eshte lengu limonit, uthulla e bardhë, lengu portokallit, lengu i mentes apo piper të zi. Përzieni aromat me ujë dhe spërkatni pranë zonave të shtëpisë nga ku mund të vijnë milingonat. Dhe ju do te shikoni se nuk do te keni me milingona ne shtepin tuaj.