Sot varroset mërgimtari nga Kosova, që humbi jetën tragjikisht në aksident ditë më parë

Sot do t’i jepet lamtumira e fundit mërgimtarit nga Kosova, Adem Buzhala, i cili humbi jetën tragjikisht nga një aksident.

I riu ishte me qëndrim në Gjermani dhe me origjinë nga komuna e Suharekës teksa lajmin për ndarjen e tij nga jeta e kishin konfirmuar familjarët e tij.

Të njëjtit kanë njoftuar për ceremoninë mortore.Varrimi i të ndjerit do të bëhet sot (e martë) në fshatin Budakovë, në varrezat e lagjes Buzhalë.