Tërmet në Zvicër, sa ishte magnituda

Një tërmet me magnitudë 4.2 është regjistruar në orën 2.34 të mëngjesit në Zvicër dhe është ndjerë edhe në Itali.

Sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Gjeofizikës dhe Vullkanologjisë, tërmeti kishte një epiqendër tetë kilometra në thellë afër Studenit, në Kantonin e Bernës.

Aktualisht nuk ka asnjë lajm për dëme në njerëz apo sende.