Today News -

Detaje të reja nga masakra e Fushë Krujës. Prokuroria letër porosi drejt Sllovenisë!

Për të dytën herë prokuroria e Tiranës pritet ti drejtohet me letërporosi Sllovenisë për të marrë informacion në lidhje me pronarët e një automjeti që u përdor…

E dashura shqiptare e denoncoi për dhunë, arrestohet 28-vjeçari gjerman në Tiranë

Një gjerman është vënë në prangat e policisë ditën e sotme në Tiranë, pasi akuzohet se ka dhunuar të dashurën e tij shqiptare. Në komisariat, 22-vjeçarja është…

“Zemër mos ja fut, lshoja ujin”, çfarë po paralajmëron Meriton Mjekiqi?

Finalja e emisionit më të përfolur shqiptar momentalisht, “Big Brother VIP 3” dhe rrugëtimit të pesë finalistëve u mbajt me 25 Maj në Top Channel. Një reality-show…

Olta Gixhari ndan fotografi të ëmbla me të voglin e saj

Rreth një javë më parë, aktorja dhe ish-konkurrentja e “BBV2”, Olta Gixhari solli në jetë djalin e saj të dytë. Që prej ditës së lindjes së tij,…

Qëndroi për një kohë të gjatë larg ekranit pas operacionit të vështirë, rikthehet Dea Mishel: Më trembi dhe më mësoi shumë

Dea Mishel Hoxha, në një dalje televizive pas një shkëputjeje të gjatë, foli për herë të parë në “Top Arena për operacionin delikat në kokë. Finalistja e…

Shenjat e kolesterolit të lartë mund të dallohen edhe në fytyrë, duar dhe këmbë. Ja si t’i dalloni!

Simptomat e kolesterolit të lartë (hiperkolesterolemia) mund të jenë të vështira për t’u njohur, sepse ato shpesh nuk shfaqen qartë: megjithatë, ka disa shenja që mund të…

Gjeniu 23 vjeçar nga Kamenica që krijoi “Air Kosova” tash ka krijuar dronin ushtarak

Gëzim Morina është studenti nga Kamenica, që krahas studimeve për megatronikë, ka dhe një pasion tepër të veçantë. 23-vjeçari krijon avionë dhe dronë ushtarakë, të cilët i…

Dyshohet se ka konsumuar ilaçe, 2-vjeçari nga Saranda niset me helikopter drejt Tiranës

Një 2-vjeçar është paraqitur në spitalin e Sarandës në gjendje të rëndë. Ka dyshime se fëmija ka konsumuar një sasi të madhe medikamentesh. Pasi ka marrë ndihmën…

Daku rrezikon ndëshkimin nga UEFA, reagon babai i tij: Është gabim të bësh thirrje për vrasjen e serbëve

Pas ndeshjes Shqipëri-Kroaci, futbollisti i Kombëtares shqiptare, Mirlind Daku akuzohet se ka bërtitur parulla fyese ndaj serbëve dhe maqedonasve. Sipas raportimeve të mediave, gjatë ndeshjes tifozët kroatë…

Vapa nuk ndalon as natën! Rreziku nga pagjumësia, India “nuk merr frymë” nga temperaturat e larta

Netët po bëhen të rrezikshme në kryeqytetin e Indisë pasi njerëzit në kombin më të populluar në botë po përjetojnë gjatë gjithë kohës temperatura të larta. India…